Statistiky:
Počet návštěv: 16242
Aktualizace: 7.2.2008

Valid HTML 4.01!
Valid CSS!

Hradní tóny 2004

19.6.2004
Autor: PeP
Ikona ke článkuGalerie a dlouhá reportáž z IX. přehlídky schol "Hradní tóny" v Brumově-Bylnici

Diplom Říká se, že ruské autorádio nehraje v zatáčkách, protože se hudebníci musí držet. To já mám lepší rádio - zabírá půlku autobusu a hraje i v zatáčkách. Jmenuje se Schola SHM Kroměříž a právě se vrací z hradu Brumova s tříhvězdičkovým diplomem a dobrou náladou.

Schola v akci Abyste věděli co znamenají ty tři hvězdičky - je to třetí místo v kategorii (první kupodivu nedostali jednu, ale pět hvězdiček). Zvláštní byla také porota - ne snad složením, ale právě výsledným hodnocením. Já osobně bych totiž naši scholu zařadil celkově nejhůř na druhé místo (za Slavíky a Delfíny) a v kategorii na první. Kdo ví - třeba porota hodnotila podle volby písniček s ohledem na téma přehlídky ("Dar slova") - toho se, pravda, naše schola příliš nedržela.

Každopádně odměnou za předvedený výkon byly (nejen) naší schole modré čepice s logem přehlídky. (Za co jsem ji dostal já netuším - asi za povzbuzování ;-)). Ještě bych měl zmínit, že přehlídky se zúčastnilo celkem 9 "schol" (ty uvozovky jsou tam kvůli kategoriím "1-3 členové", kdy v klobouckém rybníce plavou jen dvě žabky s hráčem na kytaru a Pavla Cira Strnky byl skutečně jen 1 kus). Kompletní přehled účastníků s rozdělením do kategorií najdete v naskenovaném programu přehlídky.

Snad jen k pořadí v "naší" kategorii - bylo přesně stejné jako na zmíněném programu - tedy první B-MOLL (nevím za co :-), druzí "Co už?!", třetí naše schola a poslední Velká schola Lidečko - u té se zastavím - obě scholy z Lidečka totiž početně značně převyšovaly ostatní zúčastněné scholy a patřičně toho při povzbuzování využily. Platné jim to ale moc nebylo - nejen velká, ale i malá schola skončila ve své kategorii na posledním místě. Za (neplánované) taneční vystoupení po vyhlášení výsledků (hrálo při tom torzo nějaké slovenské kapely, na jejíž jméno si bohužel nevzpomenu) však patří Lidečku dík (tedy pokud to byli oni - ehm, tedy ony...).

Výstup ostatních schol byl sem tam osvěžen skoro-letním deštěm, který nás vzhledem ke špatnému zásobování deštníky docela překvapil - tedy alespoň některé :-(.
Před samotnou přehlídkou jsme byli ještě na obědě v podhradí - oběd super, poháry super, ceny taky OK, jdeme dál.

Obědu předcházela ještě krátká zkouška na pódiu, na které si tamější pan zvukař potřeboval nastavit aparaturu, takže zněla chvílemi trochu zvláštně.
A ještě jeden dojem z dopoledne: Běh z hradu k autobusu a zpět není taková sranda, jak se mi zpočátku zdálo - dolů to jde samo, ale schody nahoru jsou zákeřné...

Jak jsme se vůbec na Brumov dostali vám líčit nebudu, protože cesta proběhla v naprostém pořádku a nudit čtenáře už dál nechci.
Teď už jenom poděkuji Davidovi, který řídil autobus, Ivě, která řídila scholu a samozřejmě i všem ostatním za další bezva akci, na které jsem mohl být. Díky.

Přijíždíme do Kroměříže a co to nevidím - leje jako z konve. No nic, vyzbrojuji se deštníkem, připojuji se ke skupince směr Zachar a vzhůru domů...

Všem, kteří dočetli až k začátku, gratuluji a tady jsou už všechny fotky (fotil hlavně Mira Klopan) pěkně pohromadě. Jen bych se chtěl omluvit (i když moje vina to není) za malý počet fotek ze samotné soutěže. Chvíli po natočení videa s poslední písničkou naší scholy (ne neklikejte - odkaz to není - video má 50MB) se totiž vybily baterie ve foťáku. No co, alespoň se můžete kochat krásným výhledem z Brumova do okolní krajiny bez nutnosti vstát ze židle - a to se vyplatí ne?

Ostatní fotografie byly odstraněny. Pokud vlastníte Výroční CD 2004, najdete je tam.
Pokud ne, můžete si toto CD objednat za cenu média a poštovného na našem e-mailu.

Diskuze ke článku:

Přidávání příspěvků je v současné době vypnuto.
Napište nám: shm.km@centrum.cz Webmaster: puna@seznam.cz ICQ: 289175937