Statistiky:
Počet návštěv: 16242
Aktualizace: 7.2.2008

Valid HTML 4.01!
Valid CSS!

"Lyžovačka" v Pustých Žibřidovicích

29.2.2008
Autor:
Ikona ke článkuVýlet turistického kroužku "za sněhem".

V pátek 29.2. se jelo na víkendové lyžování do Pustých Žibřidovic. V 15:30 jsme odjížděli jako vždy z vlakového nádraží v Kroměříži. V P. Žibřidovicích na chatě, kam se dojelo po dvou hodinách, nás čekala veliká zima.

Proto Pavel Dvořák zatopil v krbu dřevem, které bylo v pytlích na vozíku a které se pracně odnášelo ke krbu. Všichni drkotali zuby!!!

Po vybalení a ubytování si každý rád odpočinul po únavné cestě. Sotva se každý dal trošku dohromady, už byla nachystaná večeře, ale byla taky studená...:-), ještě, že jsme měli aspoň teplý čaj. Večer se u rozehřátého krbu hrály nějaké hry. Pak už se šlo spát.

V sobotu se probouzelo ne moc příjemně, jelikož venku pršelo. Musel se změnit program. Místo očekávaného lyžování se jelo do Velkých Losin. Tam jsme navštívili výrobnu ručního papíru. Po prohlídce byla svačina, jenže neustále pršelo, tak jsme museli být schovaní pod přístřeškem. Navíc byla opravdu zima a škaredě foukal studený vítr.

Cestou do Šumperka jsme si podél cesty všimli podivných vraků. Bylo to muzeum starých náklaďáků, tanků, traktorů, hasičských aut apod. Ale byly tam i některé ohrožené druhy zvířat. Všichni se chtěli podívat dovnitř, a tak naši vedoucí přece jen do muzea odbočili. Bylo to opravdu velice zajímavé. Jenže celou dobu pršelo, byli jsme promočení až na kost. Část prohlídky byla naštěstí pod střechou.

Na chatě se zase muselo zatopit a usušit věci. Večer se jelo na mši svatou.

V neděli bylo trochu více času, a tak jsme se odhodlali přece jen lyžovat. Lyžovali jsme v Branné, kde byl technický sníh. Strávili jsme tam dvě hodiny. Bohatě to stačilo!

Na oběd byly kuřecí stehýnka. Pak se uklízela chalupa a jelo se domů. V Kroměříži jsme byli kolem 18:00 hod. Byl to sice místy náročný, ale i tak moc pěkně prožitý víkend :-).

Diskuze ke galerii:

Přidávání příspěvků je v současné době vypnuto.
Napište nám: shm.km@centrum.cz Webmaster: puna@seznam.cz ICQ: 289175937