Statistiky:
Počet návštěv: 16242
Aktualizace: 7.2.2008

Valid HTML 4.01!
Valid CSS!

Šumava 2008

28.6.2008
Autor: Dominik Solovský
Ikona ke článku28.6. ? 5.7.
Tábor turistického kroužku byl letos zaměřen na pochodování po Šumavě

Tábor turistického kroužku byl letos zaměřen na pochodování po Šumavě. Cesta do Svaté Maří, kde jsme byli ubytovaní trvala dlouho a proto byli nutné časté přestávky. Hned jak jsme přijeli na faru (335 km). Tak jsme se ubytovali a jeli do města Prachatice, kde jsme dostali rozchod, protože tam byla nějaká slavnost. Kluci pak jeli do kasáren a já s holkama jsme se dívali na představení.

Jakmile přijeli kluci, jeli jsme na faru, kde jsme si házeli balonem přes jezírko, které bylo vedle fary. V 21 hod. nás zavolal pan Herman na večeři, potom byla modlitba a plánování na další den.

Druhý den jsme vstávali v 7 hodin. Po snídani jsme si sbalili věci, jeli do kostela, poté jsme jeli do Kubové Huti, kde jsme měli auta, ale to nás teprve čekal celodenní výlet do pralesa Boubína. Cesta byla obtížná. Mívali jsme přestávky. Jak jsme vyšli na rozhlednu, uviděli jsme elektrárnu Temelín a Rakousko. Teď už nás čekal jen sestup a odjezd do fary. Za celý den jsme ušli 20 km.

Třetí den byl také náročný, ale dalo se to. Jeli jsme do Modravy a odtamtud jsme šli až ke Čeňkovské pile. Pak jsme se koupali v řece Vydře a šlapali nazpátek, došli jsme do Modravy a jeli na faru.

Čtvrtý den jsme jeli do Kašperských hor. Byli jsme ve zlatokopeckých dolech (bylo to tam super), pak jsme hledali v potoce zlato (našel jsem pět kamínků). Následně jsme šli na hrad Kašperk, prohlédli jsme si ho a šli zpátky k autům a jeli do fary. Ušli jsme 10 km.

Pátý den jsme jeli do Českého Krumlova. Zaparkovali jsme na parkovišti a šli branou do centra Českého Krumlova. Tam jsme navštívili zámek, dívali jsme se kam jsme mohli ?, potom jsme jeli vláčkem do grafitového dolu, kde jsme museli být převlečeni do speciálních kombinéz, , vyslechli přednášku a jeli zpět. Na faře jsme se převlékli do plavek a šli do místní hasičské nádrže se čvachtat ?, pak následovala večeře a spinkání.

Šestý den jsme jeli do Horní Plané, kde jsme se okoupali v nádrži Lipno, hráli jsme si s pískem a mnoho z nás se spálilo a já nejvíc. Najednou se přihnala bouřka, která nás zahnala, tak jsme se museli vrátit na faru. Tam jsme si opět házeli přes jezírko, navečeřeli jsme se a šli spát.

Sedmý den jsme šli na nejtěžší túru a to byly PLECHY. Nejdřív jsme šli k Plešnému jezeru, kde jsme se najedli a vyrazili k Styflerově památníku a odtamtud na Plechy. Cesta byla namáhavá, ale ušli jsme to a pak jsme se už jen vraceli nazpátek k autům. Ušli jsme 19 km. Přijeli jsme na faru a povečeřeli jsme a šli spát.

Osmý den jsme vstávali v 8:00 a čekala nás cesta domů!!! Jak jsme se sbalili a odevzdali klíčky, jeli jsme do zámku Hluboká na prohlídku (byl opravdu krásný). Potom už nás čekala jenom cesta domů. Přijeli jsme do Kroměříže, poděkovali jsme strýcům a rozjeli se do svých domovů. Ujeli jsme 1 250 km. Byl to krásný týdenní výlet…až na moje spálená záda ?.

Diskuze ke galerii:

Přidávání příspěvků je v současné době vypnuto.
Napište nám: shm.km@centrum.cz Webmaster: puna@seznam.cz ICQ: 289175937